Den zdraví ve firmě

Den zdraví je většinou jednodenní preventivní program, který firmy pro své zaměstnance zajišťují 1 – 2x do roka (obvykle jednou na jaře a jednou na podzim).

Den zdraví v sobě většinou zahrnuje aktivity jako jsou krátké přednášky na témata z různých oblastí zdravého životního stylu, výživy, ergonometrie, podologie, dentální hygieny, rozvoje myšlení, nebo práce se stresem.

Přednášky vhodně doplňují mikrokonzultace – čtvrthodinové až dvacetiminutové konzultace pro zaměstnance v následujících oblastech:

Z

Výživa

Měření stavu překyselení těla, měření stavu vitaminů a minerálů, konzultace ohledně snižování váhy a tvorby návyků.
Z

Dentální hygiena

V teoretické části vysvětlí zaškolení pracovníci českého zastoupení společnosti Curaprox – Curaden Czech s.r.o. problematiku zubního povlaku, vzniku zubního kazu a onemocnění okolních měkkých tkání. V praktické části zaměstnance seznámí se správným výběrem dentálních pomůcek a pokračují v praktickém nácviku čištění zubů.
Z

Ergonomie

Fyzioterapeut Pavel Kosť poskytne individuální konzultace ohledně správného nastavení pracovních míst (sezení, umístění počítače atd), nebo podle požadavků zaměstnanců poskytne odbornou radu k problémům, které zaměstnanci aktuálně v této oblasti řeší.

Podologie

Odborníci ze společnosti Hilarion s.r.o. provedou počítačové vyšetření plosky nohy na podoskopu. Analýzou digitálního otisku bosých nohou odhalí ortopedické vady – nejčastěji zborcenou klenbu, plochou nohu, nebo i jiné vady, které mohou způsobovat bolesti nohou při chůzi nebo déletrvajícím stání.
Z

Měření zraku

Odborníci z NF Dar Zraku provádí vyšetření zraku s krátkou konzultací. Časté odhalení šedého zákalu nebo špatných dioptrií může zabránit nepříjemnostem nejenom u referentských vozidel, ale při řízení obecně.

Ochutnávky zdravých jídel

 

Vhodným doplněním Dnů zdraví jsou i ochutnávky zdravých jídel. Zaměstnanci vítají možnosti ochutnávek zdravých jídel. Rozšiřují si tak své perspektivy a znalosti, jak takové zdravé dobrůtky připravit, a kde si na ně nakoupit ingredience.

Dny nebo týdny zdraví?

Prostředí nebo sezónnost oboru, ve kterém firma působí, jsou obvykle důvody, proč aktivity dnů zdraví rozdělit do několika dnů, nebo týdnů. Každý den/týden může mít zacílení na jedno oddělení, nebo téma – výživa, myšlení, fyziologie, zrak, správné sezení, práce se stresem atd.

Tato možnost je intenzivnější na organizaci. Delší působení osvěty má pozitivnější vliv na sžití se s jednotlivými tématy a pomáhá je zaměstnancům lépe pochopit, uvědomit si jejich obsah a díky delší pozornosti se i vytváří větší prostor pro diskusi.

Corporate wellness programy má smysl vytvářet v souladu s vizí společnosti a se strategií řízení lidských zdrojů.

Doprovodná komunikace ke Dnům zdraví

Nedílnou součástí Dnů zdraví je i doprovodná komunikace, která je po jejich uskutečnění rozeslána zaměstnancům formou článků, procesních map a e-booků. V nich jednotliví odborníci připomenou zaměstnancům často diskutované problémy, včetně doporučení na jejich řešení.

Podpora od pojišťoven

Pojišťovna OZP – Oborová zdravotní pojišťovna poskytuje podporu na Dnech zdraví.

Plánování, plánování

Dny zdraví jsou velice žádanými benefity, ale jejich účinek závisí na velice pečlivé organizaci, interní podpoře a propojení s cíli společnosti. Špatně zorganizované nebo odkomunikované aktivity nebudou mít žádný účinek.

Ujasněte si, jaké služby, od koho a v jaké míře byste si pro svou firmu přáli. Zjistěte finanční možnosti společnosti na daný rok a v dané oblasti. Sežeňte podporu zodpovědných osob a také tým angažovaných zaměstnanců, kteří tyto aktivity podpoří.

Ucelený koncept (vize) na několik let dopředu je nejlepším řešením pro vaši společnost.

MÁME ZÁJEM O NEZÁVAZNOU NABÍDKU

12 + 4 =

Naše reference

 

O Richardovi

Miluji dny, kdy můžu pomáhat lidem. Kdy můžu pomoci, dohlédnout na to, aby vše klapalo jako hodinky. I svoje hubnutí jsem si nastudoval, zorganizoval, nastavil a dotáhl do konce sám. Chcete vědět, jak to dopadlo?

"Naučím vás chápat vaše tělo, pak je začnete milovat. To už budete jenom kousek od vašeho vysněného života."

Pin It on Pinterest