O MNĚ

Přesto, že jsem vystudoval biologii, skončil jsem v jedné z šesti největších poradenských společností. Po 15 letech korporátního života se vším, co k tomu patří, to znamená stravování v restauracích, pravidelné návštěvy u lékaře, 1-2 x ročně antibiotika, pravidelné rýmy, pravidelné návštěvy rehabilitace (s cílem rozpohybovat mou zaseklou páteř), cca 25 kg nadváhy, ekzémy, lupy a co já vím co ještě… jsem si jednoho dne řekl: Dost!!! S tímto stylem se dobelhám tak akorát k předčasnému důchodu!

Takhle jsem vypadal v den, kdy jsem si to řekl:

l
Jako studovaný biolog jsem se ponořil do knih a začal studovat, jak funguje naše tělo… ale s větší skepsí, než jsem to dělal při studiu biologie na vysoké škole.

Čím větší skepse, tím znepokojivější objevy. Zjistil jsem, že velká část toho, co jsem si myslel, že o zdraví, výživě a fitness z televize a časopisů vím, bylo úplně špatně. Přestal jsem poslouchat „experty“ na výživu a začal jsem využívat svoje poznatky na sobě, abych našel a pochopil pravdu.

Zjistil jsem, že můj “zdravý životní styl“ s nízkým obsahem tuku, cholesterolu, s vysokým příjmem bílkovin a “efektivního tréninku“, doporučovaný fitness trenéry, popsaný ve většině časopisů, zmiňovaný ve spoustě televizních pořadů, a podporovaný stovkami expertů na výživu a lékařů, byl vlastně příčinou toho, proč jsem byl tlustý a nemocný.

Našel jsem příčinu

Začal jsem si skládat svůj obrázek zdravého životního stylu. Od největších částí, až k jednotlivým detailům. Hlavně proto, že to bez dobrých základů nejde. Jenom díky nim se tělo dokáže zbavit nepotřebných odpadů, tuků a toxinů. Aby však výsledek zůstal udržitelný v čase, začal jsem svoji změnu pojímat jako tvorbu nových zdravých návyků. VODA, OVOCE a ZELENINA. Ale ne dogmaticky způsobem raw, vegan, sugar free… A pak se začaly dít věci….

Nejenže jsem zhubnul nějakých 12 kilo za 4 měsíce, ale začal jsem se cítit, vnímat a přemýšlet úplně jinak. Díky dovyživenému tělu, a hlavně mozku, jsem mohl ve čtyřiceti začít žít život, který jsem si vždycky přál. Život plný síly, energie, motivace, sportu a…zdravých jídel.

Musím přiznat, že moje začátky se zdravou výživou byly opravdu těžké. Nahoru a dolů a zase znova…Začal jsem si uvědomovat, že v zásadě všechno, co jsem před tím dělal, bylo špatně. Ano, špatně. A co se týče třeba nových zdravých jídel, tam to bylo asi nejtěžší. Když jsem si představil, že budu do konce života jíst k, před, nebo po jídle nějakou zeleninu, která vylepší kvalitu mého jídla na úroveň, že alespoň přestanu přibírat, bylo mi nějak divně.

Rád si dopřeji dobré jídlo a hrozně mě štvalo, když jsem navštívil řeznictví, že mě napadala příprava panenky, nebo krkovice na sto způsobů, ale když jsem se ocitl v sekci Zelenina/Ovoce v supermarketu, nenapadlo mě žádné jídlo. Takže jsem vařil neustále to samé a výsledky se neměnily. Já jsem však chtěl jít dál.

Tohle jsem se rozhodl změnit

Až tady jsem si uvědomil, že jsou to naše staré myšlenkové vzorce a návyky, co nás drží neustále na jednom místě a k tomu, abychom se mohli konečně pohnout tam, kam chceme, musíme je nejdříve VYMĚNIT za nové, funkční, které nás dovedou tam, kam chceme. Tady jsem pochopil, že když chci změnit výsledek, který vidím v zrcadle, pak musím nejdříve vědět, jak chci, aby ten výsledek vypadal. Objevil se strach z toho, že žádná z mých silných stránek, které mám, mi k tomu, co jsem chtěl dosáhnout, nepomůže, protože tam, kam jsem se rozhodl jít, už bylo za hranicí mé komfortní zóny.

Na pomoc jsem si musel vzít psychologii a hlubší poznání toho, jak funguje voda, ovoce a zelenina. Až teprve potom jsem se mohl posunout dál.

Trpělivost s postupným přechodem na zdravé

Kromě toho, že jsem zjistil, jak se vypíná hlad, zapíná detox a co je doopravdy vitalita a hubnutí, jsem přišel na to, že nic se nedá uspěchat. To, co se tvořilo deset let, nemůže zmizet za týden. Naučil jsem se umění postupného přechodu na zdravé, které je bezpečné, snesitelné a přináší udržitelné výsledky.

K tomu jsem začal cvičit jógu a účast na Evropském šampionátu mi jenom potvrdila, že cesta, kterou jsem ušel, byla správná.

Na začátku mého jógového snažení jsem také získal svého prvního klienta, který mě požádal, jestli bych mu mohl pomoci s výživou. Setkali jsme se a on potřeboval zjistit, jak se má připravit na přípravný tréninkový camp soutěže Iron Man. Poradil jsem mu, a když se vrátil, měl jsem svého prvního klienta.

Poté jsem začal pomáhat klientům s hubnutím, zvyšováním vitality a se zbavováním se chutí na nezdravé věci. Začal jsem učit lidi to, co jsem se naučil sám a díky mému umění vysvětlovat složité věci srozumitelně se najednou začaly i klientům dostavovat výsledky. Vymyslel jsem svoje první recepty, díky kterým se zelenina a ovoce staly součástí života mých klientů a díky postupného přechodu na zdravé i začaly plnit svou očistnou práci směrem k lepší vitalitě a vysněným postavám.

Všechno mi najednou začalo dávat smysl a jednotlivé propojky začaly do sebe zapadat jako kolečka na hodinkách.

Stal jsem se součástí jejich změny

…a to je na tom pro mě nej!!! Jedno z mých největších naplnění je zažívat s mými klienty jejich změnu. Změnu, která začíná sebepoznáním, a pokračuje postupným přechodem přes čistou vodu, ovoce a zeleninu k lepší vitalitě, vysněné postavě a osvobození od chutí a nezdravých lákadel. Je pro mě skvělé vidět, jak jsou veselejší, krásnější, svobodnější a hlavně jak směřují ke svým dalším opravdickým cílům.

Na pomoc jsem si musel vzít psychologii a hlubší poznání toho, jak funguje voda, ovoce a zelenina. Až teprve potom jsem se mohl posunout dál.

Pomáhat lidem, co chodí denně do práce

Cítil jsem povinnost pomáhat bývalým kolegům, kamarádům a známým. Začal jsem nabízet svoje přednášky i firmám, ale k tomu, abych jim to mohl vůbec nabídnout, jsem potřeboval PAPÍR.

Absolvoval jsem rekvalifikační kurz Ministerstva školství, díky kterému jsem se oficiálně stal Poradcem pro výživu.

Až ten mi definitivně otevřel cestu k lidem, kterou mou pomoc potřebují.

Takže tady je původní stav a stávající výsledek:
"

15 minutová konzultace zdarma

  • Využijte 15-minutovou konzultaci zdarma a já vám poradím s tím, co vás trápí při hubnutí.
  • Stačí, když vyplníte formulář níže a já se vám ozvu a domluvíme si termín konzultace po telefonu.
  • Nenechte nic náhodě. Je to cíl, o kterém jste snili celý život.
  • Kontaktujte mě a využijte svou 15-minutovou konzultaci zdarma.

"Naučím vás chápat vaše tělo, pak je začnete milovat. To už budete jenom kousek od vašeho vysněného života."

Pin It on Pinterest