PŘIPRAVENOST EMOCÍ

Emoce jsou důležitým orgánem rozhodování, ale jak jej zprovoznit?

Je to tak, emoce jsou důležitým, ne-li nejdůležitějším orgánem rozhodování, ale málokdo jej má zprovozněný a jsou i tací, co jej nepoužívají vůbec.

Každý člověk má emoce. Dobrý pocit, špatný pocit, nebo žádný pocit. Co nám však tyto pocity říkají? Je to koncentrovaná nálož informací, ve které se mísí staletí vývoje lidské rasy a naše letité zkušenosti a zkušenosti našich předků.

Jak se v nich však vyznat?

Se svými klienty pracuji na 3 úrovních, které tvoří systém, na který se můžou spolehnout. Když jsem kdysi začal měnit svůj život z korporátu, přes svoji poradenskou firmu až k tomu, co dnes dělám, často jsem si kladl otázku: „Jak je možné, že někteří se dokážou rozhodovat ve svůj prospěch a jiní ne?” Denně jsem byl konfrontován s výběrem toho, co je a co není pro mě dobré.

Po každém špatném rozhodnutí jsem si říkal „To nevadí, poučím se z toho…” ale pak přišla podobná situace, ve které jsem se rozhodl znovu špatně. Jak je to možné?

Jak poznám, co je pro mě dobré?

POCIT. Tam přesně to začíná. Dobrý pocit ze situace, z vizuálního nebo auditivního vjemu. A tady se to podle těch vjemů rozděluje. Jsou lidé, co to mají postaveno na vizuální stránce. Do nich to teče přes oči. Očima vnímají realitu a když se jim to vizuálně líbí jdou do toho. Ano, to jsou přesně ti, co se ptají servírek, co měla ta paní vedle u stolu, aby si dali přesně to samé, protože to vypadalo krásně. Dále jsou tu také lidé auditivní, těm to musí znít a orientují se podle zvuků a lidé kinestetičtí a ti se orientují podle pocitů.

A to jsou preferenční kanály, nebo-li kanály, prostřednictvím kterých se k nám dostává nejvíce informací a přes které se nejlépe učíme.

Ale co když nemám žádný pocit?

Takzvaný neutrální pocit může vzniknout tehdy, kdy ještě nemáme dostatečné informace, abychom se rozhodli jasně ANO, nebo NE. Ale naštěstí máme k dispozici silný nástroj – metaprogramy rozhodování, který nám pomáhá pochopit strukturu informací, které ke svému rozhodování potřebujeme.

Někdo je od přírody detailista, někdo si na detaily nepotrpí a naopak mu stačí obecný pohled – to ví asi každý. Ale to, že někdo potřebuje ke svému rozhodování možnosti a někomu stačí jedna varianta, aby se mohl posunout dál – to už zas tak moc lidí neví.

Takže ano, metaprogramy rozhodování a preferenční kanály – to je základní škola Sebepoznání.

Miluji dny, kdy můžu pomáhat lidem. Kdy můžu pomoci, dohlédnout na to, aby vše klapalo jako hodinky.
Nebo Vás zajímají další moje služby?

Miluji pomáhat lidem tvořit nový životní styl,
rád vám s tím pomůžu.

7

Co pro Vás dokážu udělat?

Otestuji vás na metaprogram rozhodování a preferenční kanály – Testy připravené odborníkem z vás dostanou informace, které vyhodnotím a výsledky vám zašlu emailem.
Vše Vám vysvětlím – Potřebuji na to cca hodinu, abych vám vše vysvětlil. Nejlepší forma je Skype hovor. Krok po kroku vám objasním, jaké preferenční kanály jsou pro Vaše učení a rozhodování nejlepší. K praktickým radám se s vámi podělím i o zkušenosti svých klientů.
Praktické příklady – Metaprogramy rozhodování se musí vysvětlovat na praktických příkladech, abyste jim porozuměli. 12 základních metaprogramů a vy budete konečně vědět, jaká struktura informací je potřebná pro vaše rozhodování.
Vyřeším vám i problémy (možná) – Některé problémy vznikají z nedorozumění. Mnohokrát se mi stalo, že klient mi po objasnění řekl/a – aha, takže to je tím, že já to mám tak a on/ona zase tak? Ano. Partnerské, pracovní, nebo rodinné problémy mohou vznikat například i tím, že jeden potřebuje možnosti a druhého možnosti otravují. Tak jednoduché.
Dostanete emailem shrnutí – nemusíte si dělat poznámky, pošlu vám tabulku, ve které vše budete přehledně vidět a do textu vám shrnu nejdůležitější informace, které o metaprogramech a preferenčních kanálech potřebujete vědět, abyste se k tomu mohli i po letech vrátit. Pokud budete chtít, může vám i zaslat video z našeho Skype hovoru.
Začnete chápat, PROČ se vám některé věci pořád opakují – Metaprogramy a preferenční kanály jsou základními stavebními kameny Sebepoznání…
STAČÍ, KDYŽ UDĚLÁTE 4 KROKY
Vyplňte kontaktní formulář na konci této stránky, zejména se prosím soustřeďte na popis vaší situace, s čím potřebujete pomoci, co vás trápí.
Do 24 hodin
se vám ozvu
telefonicky.
Během telefonátu
se mě ptejte,
máte u mě
15 minutovou konzultaci
zdarma
.
Když se nám oběma myšlenka spolupráce bude líbit,
tak se
spolu pustíme
do práce
.
l

Udělejte krok č. 1

 • Využijte 15-minutovou konzultaci zdarma a já vám poradím s tím, co vás trápí.
 • Stačí, když vyplníte formulář níže a já se vám ozvu do 24 hodin a domluvíme si termín konzultace po telefonu.
 • Nenechte nic náhodě. Je to cíl, o kterém jste snili celý život.
 • Kontaktujte mě a využijte svou 15-minutovou konzultaci zdarma.

10 + 1 =

Ale kdo chce, může jít dál.

Zase o krok blíž k sobě
HODNOTY

Pokud chcete vědět, co je pro vás důležité, tak hodnoty jsou přesně tím parametrem, který potřebujete vědět. Základní škola Sebepoznání nám dává nástroje, ale ne směr. A čas tlačí. S uvědoměním si svých hodnot můžete jít životu naproti, tím směrem, který je v souladu s vámi.

Rovněž rozhodování se o příležitostech už není jenom o správné technice a úrovni informací, které máte k dispozici, ale i o tom, co je pro vás v životě důležité.

Střední škola Sebepoznání jsou Hodnoty.

Už od dětství nás něco lákalo. Někoho rybaření a někoho kolo. Ale proč?

Každý má svoje hodnoty, které si uspokojuje v rolích, které si v životě utváříme. Každý z nás byl syn, nebo dcera. Pak bratr, nebo sestra. A pak… od rybáře, přes malířku, kámošku, golfistu, až po karatistku s kuchařem. Každá z rolí nám uspokojuje nějaké hodnoty. Ale ne všem stejné. Jeden kuchař si vařením může uspokojovat hodnotu tvoření a druhý odvahu.

A jsou to právě Hodnoty, které vás udělají šťastnými. Když si je začnete vědomě uspokojovat, tak začnete vědomě tvořit šťastný život. Začnete chápat svoji jedinečnost a akceptovat jedinečnosti druhých.

Ale těch hodnot je hodně!

Ano je a kdybyste si je měli všechny uspokojovat, tak to asi nestihnete.

Potřebujete si vybrat vaše nejvyšší tři.

Tři nejvyšší hodnoty vám dají odpověď na otázku:

Co je pro vás důležité

Ty tři nejvyšší hodnoty jsou opravdu vaše podstata. Jakmile si budete naplňovat všechny tři, tak budete pevně stát na zemi a cítit se vyrovnaně. Když jenom jednu, tak mizerně. Váš život se před vámi otevře a budete najednou vědět, co máte dělat abyste zase pocítili pocit štěstí.

Co pro Vás dokážu udělat?

Pomůžu vám s přípravou – Emailem vám zašlu detailní popis toho, co od vás budu potřebovat. V zásadě popsat to, jaké role v současnosti máte a proč je máte, nebo co vám přináší. Všechny informace napíšete do zaslaného dokumentu. Například máte roli trenérka volejbalu. Tuhle roli jste si do života začlenila, protože vás baví sport, trénování, tvoření, péče o děti, které trénujete, cítíte zodpovědnost atd. Takže sportování, trénování, tvoření, péče o děti a zodpovědnost si napíšete k roli trenérka. A tak budete pokračovat, až si popíšete všechny role.
Pomůžu vám s ujasněním – Vámi připravené role a hodnoty mi zašlete, a poté je spolu v osobním Skype hovoru probereme, pomůžu vám si některé věci ujasnit a poté vám připravím seznam hodnot k odsouhlasení.
Pomůžu vám se dostat ke třem nejvyšším hodnotám – V dalším Skype hovoru vám pomůžu dostat se k vašim třem hodnotám.
Vyřešíte si další problémy (možná) – Některé problémy vznikají z nepochopení toho, co je pro nás dobré a co ne. Jakmile pochopíte vaše hodnoty, tak pochopíte co vás dělá šťastnými. Tak jednoduché.
Začnete chápat, co je pro Vás důležité a PROČ – HODNOTY jsou Střední školou Sebepoznání…
STAČÍ, KDYŽ UDĚLÁTE 4 KROKY
Vyplňte kontaktní formulář na konci této stránky, zejména se prosím soustřeďte na popis vaší situace, s čím potřebujete pomoci, co vás trápí.
Do 24 hodin
se vám ozvu
telefonicky.
Během telefonátu
se mě ptejte,
máte u mě
15 minutovou konzultaci
zdarma
.
Když se nám oběma myšlenka spolupráce bude líbit,
tak se
spolu pustíme
do práce
.
l

Udělejte krok č. 1

 • Využijte 15-minutovou konzultaci zdarma a já vám poradím s tím, co vás trápí.
 • Stačí, když vyplníte formulář níže a já se vám ozvu do 24 hodin a domluvíme si termín konzultace po telefonu.
 • Nenechte nic náhodě. Je to cíl, o kterém jste snili celý život.
 • Kontaktujte mě a využijte svou 15-minutovou konzultaci zdarma.

11 + 12 =

Ale kdo chce, může jít dál.

Kdo jsem
IDENTITA

Když už víte, jak poznáte, že je něco pro vás dobré a zjistili jste co je pro vás důležité, jste jen krok od toho poznat to – kdo jste?

Myslím tím opravdu vědět – kdo jste.

Rozumím, že se vám teď honí hlavou, že se jmenujete …, bydlíte v …., pracujete jako…. Ale to nemyslím.

Když člověk pochopí svoje rozhodování, najde svoje tři hlavní hodnoty a začne si je vědomě uspokojovat…

Tak těch informací o něm samotném je najednou docela hodně.

A je to právě identita, která je může sdružit do bodu, do bodu, kdy pochopíte kdo jste. Pak už je pro vás důležité jenom být tím kým jste, protože to je to nejdůležitější.

Být tím, kým jste.

Abyste mohli dělat to, co je pro vás dobré, abyste svoje hodnoty mohli vyjadřovat beze strachu z konfrontace a posunuli tento svět zase kupředu.

Co pro Vás dokážu udělat?

Provedu vás celým procesem odhalení vaší identity – Je to něco jako řízená meditace, ve které zůstanete sami sebou a všechny informace, které o sobě máte se spojí a vytvoří metaforický obraz, který bude vytvořen vaším vědomím a bude jenom o vás.
Zkratka k sobě – Metafory jsou zhuštěné informace. A identita je takovou metaforou, zkratkou, která vás vždy dostane k sobě.
Začnete chápat, KDO JSTE – IDENTITA je Vysokou školou Sebepoznání…

Pokud toužíte po připravenosti EMOCÍ a nemáte někoho, kdo by vám s tím mohl pomoci, rád tento úkol převezmu já.

STAČÍ, KDYŽ UDĚLÁTE 4 KROKY
Vyplňte kontaktní formulář na konci této stránky, zejména se prosím soustřeďte na popis vaší situace, s čím potřebujete pomoci, co vás trápí.
Do 24 hodin
se vám ozvu
telefonicky.
Během telefonátu
se mě ptejte,
máte u mě
15 minutovou konzultaci
zdarma
.
Když se nám oběma myšlenka spolupráce bude líbit,
tak se
spolu pustíme
do práce
.
l

Udělejte krok č. 1

 • Využijte 15-minutovou konzultaci zdarma a já vám poradím s tím, co vás trápí.
 • Stačí, když vyplníte formulář níže a já se vám ozvu do 24 hodin a domluvíme si termín konzultace po telefonu.
 • Nenechte nic náhodě. Je to cíl, o kterém jste snili celý život.
 • Kontaktujte mě a využijte svou 15-minutovou konzultaci zdarma.

1 + 11 =

Potřebujete s vaší změnou jenom poradit?

Pokud potřebujete jenom oporu při vaší změně, jenom někoho, s kým se chcete poradit, rád vám pomůžu. Poskytnu vám konzultace a řeknu vám, na co si dát pozor. Předám vám potřebné know how – abyste dosáhli svého vysněného výsledku.

Podívejte se na ceník konzultací a programů. Pokud máte otázky, podívejte se na stránku častých otázek a dotazů, možná tam na ně hned naleznete odpověď. Pokud ne, kontaktujte mě, rád Vám na ně odpovím.

t

Časté otázky – FAQ

Vy se ptáte, já odpovídám
1. Jak bychom mohli zahájit spolupráci?
Nejdříve vyplníte kontaktní formulář, ve kterém mi napíšete, kterou úrovní SEBEPOZNÁNÍ chcete projít. Do 24 hodin se vám ozvu telefonicky a vysvětlím vám, jak bych navrhoval postupovat. Můžete se mě zeptat na cokoli, máte u mě 15 minutovou konzultaci zdarma. Když se nám oběma myšlenka spolupráce zalíbí, pustíme se spolu do práce. Jste pro?
2. Kolik času si potřebuji vyčlenit týdně na naši spolupráci?
Na základní školu SEBEPOZNÁNÍ – METAPROGRAMY A PREFERENČNÍ KANÁLY budete potřebovat: 20 minut na vyplnění testů, hodinu na Skype hovor a pak samostatnou práci, například 5 minut denně. Na střední školu SEEBEPOZNÁNÍ – HODNOTY budete potřebovat: 10 minut na přečtení instrukcí, 60 minut na vyplnění seznamu hodnot, 2x 60 minut na Skype hovor, kde si hodnoty ujasníme a vybereme vaše nejvyšší tři hodnoty. 10 minut na instrukce, jak dále pečovat o své Hodnoty. U Vysoké školy SEBEPOZNÁNÍ – IDENTITA budete potřebovat 90 minut na konzultaci, ve které vám pomůžu najít vaši Identitu.
3. Jak dlouho mi bude trvat, než projdu od mateřské až po vysokou školu?
Tohle není závod, ale život. Jedná se o nové informace, které se potřebují dostat do vašeho života, najít si své místo a pak se stanou vaší součástí. Právě proto tomu co učím, říkám připravenost. Neřeším krizové situace, pomáhám lidem připravit se na budoucnost.
4. Musím nejdřív absolvovat mateřskou, pak střední a pak vysokou?
Ano, proto jsem to takto nazval 🙂
5. Chtěla bych to zkusit sama, potřebovala bych ale nějakým způsobem nasměrovat. Uměl byste mi poradit?
Jasňačka 🙂 Poskytuji i online a telefonické konzultace, kde se mě můžete na cokoli zeptat. Vysvětlím vám celé své know how, abyste se do cíle mohla dostat i bez pravidelných setkání. Ano, abych nezapomněl, vyplňte, prosím, níže umístěný formulář, protože máte u mě 15 minutovou konzultaci zdarma. V průběhu konzultace se mě můžete ptát na cokoli.
6. Jakou mám jistotu, že se mi to povede?
Základní školu udělá každý, kdo umí číst a klikat, protože jsou to testy. U střední školy se potřebujete opřít o to, co jste se naučili na základce, abyste věděli, že to, na co přijdete je pravda, nemyslím obecně pravda, ale vaše pravda. A vysoká škola – každý máme svou jedinečnou identitu a když vyvinete úsilí, věřím, že se to povede. Ještě se mi nestalo, že by to někdo nedal.
7. Musíme to řešit jenom přes Skype, nestačilo by si zavolat?
Je lepší když vás vidím, pokud ne Skype, tak Messenger, Facebook, Facetime, Viber, nebo cokoli jiného, kde vás uvidím. S Pražáky se rád sejdu osobně 🙂
8. Co když se mi do období spolupráce nečekaně dostane nemoc, dovolená atd?
Pokud jsou to objektivní příčiny není problém posunout vše o týden, nebo o dobu vaší nepřítomnosti.
9. Poskytujete nějaké garance?
Poskytuji 100% garanci vrácení peněz na veškeré uhrazené konzultace, které z jakýchkoli důvodů zůstanou nevyčerpané, nebo na vyčerpané konzultace, se kterými klient není spokojen.
10. Jakou podporu poskytujete po ukončení spolupráce?
Moji klienti mají neomezenou podporu po dobu 1 roku.
11. Jaká je maximální kapacita klientů, které dokážete současně obsloužit?
V jednom měsíci můžu obsloužit maximálně 9 klientů ve školách SEBEPOZNÁNÍ. Je to z důvodu, že ve svém programu jsem s klienty velmi propojen. Pamatuji si veškeré důležité informace, detaily a souvislosti, abych mohl pohotově reagovat. Je to docela velké množství informací a víc než 9 lidí v hlavě neudržím :-).
12. Čím jste jedineční? Proč bych se měla zajímat o vaše služby?
Pomáhám lidem s připraveností na život. Učím je SEBEPOZNÁNÍ. Chci, aby se díky SEBEPOZNÁNÍ dostali blíž k sobě, pochopili co je pro ně důležité a žili svůj život s tím, co jsem je naučil. Chci, aby se se mnou naučili a pak šli dále a žili šťastný život, ale u toho už nemusím být. Pro mě je největší radost to, že někoho něco naučím a on to pak sám žije.
13. Co když mi to nebude fungovat?
Myslíte, že si najdete svoje hodnoty a nebudete s nimi spokojeni? Je to o vás.

Držím palce a všem přeji naplněný život a vitalitu.

t

"Naučím vás chápat vaše tělo, pak je začnete milovat. To už budete jenom kousek od vašeho vysněného života."

Pin It on Pinterest