Richard Husovský - můj příběh

Od biologa, přes daňového poradce až k poradci pro výživu

Můj příběh

Děkuji, že jste navštívili moje stránky.

Jmenuji se Richard Husovský.

Po dokončení vysoké školy, na které jsem studoval biologii, jsem se více než 10 let pohyboval ve světě poradenského byznysu se vším, co k tomu patří. Jeho výsledky bych shrnul asi takto: stravování v restauracích, pravidelné návštěvy u lékaře, 1-2 x ročně antibiotika, pravidelné rýmy, pravidelné návštěvy rehabilitace (s cílem rozpohybovat mou zaseklou páteř), cca 25 kg nadváhy, exzémy, lupy a co já vím co ještě.

Jednoho dne jsem si řekl, že se s tímto stylem dobelhám akorát k předčasnému důchodu. Ponořil jsem se do knih a začal studovat jak funguje naše tělo…tentokrát s větší skepsí, než jsem to dělal při studiu biologie na vysoké škole.

Čím větší skepse, tím znepokojivější objevy. Zjistil jsem, že skoro všechno, co jsem si myslel, že o zdraví, výživě a fitness bylo úplně špatně. Po letech frustrace a zvětšování měkké tukové tkáně kolem mého břicha a brady jsem konečně našel odvahu a přestal jsem poslouchat “experty” na výživu a začal jsem experimentovat na sobě, až jsem našel a pochopil pravdu.

“Zjistil jsem, že můj “zdravý životní styl“ s nízkým obsahem tuku, cholesterolu a “efektivního tréninku“, doporučovaný fitness trenéry, popsaný ve většině časopisů, zmiňovaný ve spoustě televizních pořadů, a podporován stovky expertů na výživu a lékařů, byl vlastně příčinou, proč jsem byl tlustý a nemocný.”

Jakmile jsem “vysadil” červené víno, které mi pomáhalo ve snižování rizika srdečně-cévních onemocnění, pivo, které mi náramně pomáhalo ke trávení, spolu se zbytkem alkoholických nápojů, slazených vod a minerálek a začal jsem si vědomě přidávat do svého jídelníčku čerstvé přírodní potraviny, které v minulosti byly součástí mých jídel spíše jako ozdoba…začali se dít věci.

Nejenže jsem zhubnul nějakých 12 kilo za 4 měsíce, ale začal jsem se cítit, vnímat a přemýšlet úplně jinak. Díky dovyživenému tělu a hlavně mozku jsem mohl ve čtyřiceti začít žít život, který jsem si vždycky přál. Život plný síly, energie, motivace, sportu a…zdravých jídel.

Ano, zdravá jídla mě začala inspirovat. Štvalo mě, že když jsem navštívil řeznictví, tak mě napadala stovka receptů ale když jsem se ocitl v sekci Zelenina/Ovoce v supermarketu, tak me nenapadlo žádné jídlo. Toto jsem se rozhodl změnit.

Až tady jsem si uvědomil, že naše staré myšlenkové vzorce a návyky nás drží pořád na jednom místě a k tomu, abychom se mohli konečně pohnout tam, kam chceme, tak je musíme nejdříve ZMĚNIT.

Life kouč

V průběhu celého života jsem měl schopnost empatie a pochopení. To je i důvod, proč mám tolik kamarádů, dobrých kamarádů. Jako life kouč tuto schopnost můžu nabídnout i cizím lidem, které nikdo nevyslechne.

Není to však jenom o naslouchání a empatii.

Tu cestu, kterou učím jsem prošel už mnohokrát. Chápu všechny její vztahy a návaznosti, příčiny i důsledky. A to je ten důvod, proč jsem se rozhodl, že ji formou koučinku budu sdílet.

“Jedno z mých největších naplnění je zažívat s mými klienty jejich změnu. Změnu, která začíná sebepoznáním. Vidět je, jak jsou veselejší, krásnější, svobodnější a hlavně jak směřují ke svým opravdickým cílům.”

Poradce pro výživu

Miluji jídlo, miluji vaření. Je to pro mne kreativní proces, alchymie, malování odstínů a hra tepla s chladem. Dobré jídlo je jako krása, která přitahuje člověka svojí sílou. Nemusíme do konce života jíst pořád ta samá jídla a říkat tomu tradice. Nové chutě, nové kombinace, takové, které jste opravdu ještě nikdy nezkusili, to jsou moji pomocníci, kteří připravují cestu změny pro ty, co se rozhodli otevřít dveře a vyjít k novému životu.

“Pomáhám lidem získat kontrolu nad jejich zdravím. … přírodními potravinami a novými návyky, které si SAMI VYBEROU.”

Vymýšlím pro klienty nové recepty a pořád něco nového zkouším. Nové chutě, nové potraviny, nové kombinace. Uvědomil jsem si, že pokud budu dělat ty samé věci, nemůžu očekávat jiné výsledky. Já chci, a mí klienti také, žít nový život.

“Co nabízím je mé poznání, osobní zkušenosti, empatie a pomocnou ruku k vytvoření Vašeho originálního přístupu ke zdraví, který Vás bude vést blíže K ŽIVOTU, KTERÝ CHCETE ŽÍT..”

30-DENNÍ VÝZVA - SE ZDRAVOU SNÍDANI, NEBO O HLADU

Poznejte svoje tělo více prostřednictvím – buď zdravě, nebo raději o hladu.

PŘIHLÁSIT SE TEĎ

Naučím vás chápat vaše tělo, pak jej začnete milovat. To už budete jenom kousek od vysněného života.

© 2017 Richard Husovský.

ZDRAVÝ ŽIVOT = ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL = ZDRAVÉ NÁVYKY
Ucelený program, který Vám pomůže projít změnou životního stylu a udržet se v ní.

Pin It on Pinterest